EnToen heeft lesideeën die zijn te gebruiken in het basisonderwijs. Deze zijn ook te vinden op Eduapp.nl. Deze post gaat over De Atlas Major.

In deze les staat de vensterplaat over De Atlas Major centraal. De leerlingen ontdekken aan de hand van deze interactieve vensterplaat door wie deze atlas gemaakt werd en waarom hij zo bijzonder was.

banner EnToen lesidee

Lesdoel De Atlas Major

Aan het einde van de les weten de leerlingen:

  • dat er in de zeventiende eeuw een grote belangstelling was voor kaarten en atlassen.
  • wanneer de wtlas gemaakt is.
  • door wie de atlas gemaakt is.
  • te vertellen wat deze atlas bijzonder maakt.

Opdracht

Introductie

Introduceren van de Atlas Major, bijvoorbeeld door het klassikaal bekijken van de Klokhuisaflevering.

Kern

Open de EnToen Nu app en ga naar de periode over de Atlas Major. Ga naar Beeldmateriaal en klik op het Klokhuisplaatje met de camera.
Deze video is ook te vinden op de website van het Klokhuis.

Open de vensterplaat in de app en ga met je leerlingen op ontdekkingstocht. Klik steeds op [i] en vindt hier meer informatie. De vensterplaat is te vinden in de periode Atlas Major in de EnToen Nu app (bij Beeldmateriaal) en is te herkennen aan de afbeelding met de [i].

Je vraagt kort aan enkele leerlingen of ze n.a.v. de aflevering al wat kunnen vertellen over wat ze op de plaat zien. Daarna neem je jouw leerlingen mee op ontdekkingstocht, want op deze interactieve vensterplaat is van alles te ontdekken.

Afsluiting

De leerlingen maken zelfstandig of in groepjes de vragen van de werkbladen. Daarna bespreek je de antwoorden met de leerlingen.

Het werkblad is via de onderstaande link te downloaden:
Download het werkblad

De kinderen kunnen nog meer informatie vinden, zoals filmpjes, boeken, websites en Er-op-uit in de app – zie “Verwijzingen”.

 

Benodigdheden

Stappenplan

  1. Bekijk klassikaal het filmpje.
  2. Bekijk de vensterplaat over met de kinderen en bespreek de verschillende onderdelen.
  3. Laat de kinderen de vragen op het werkblad maken en/of laat ze een opdracht van het opdrachtenwiel maken.
  4. Bespreek de antwoorden op het werkblad en opdrachtenwiel.
  5. Optioneel – Kijk naar de Verwijzingen (boeken en films, Er op uit, websites).